Android Programlama Nedir ? Android Studio KurulumuAndroide bir uygulama yazmak günümüzde artık çok daha kolay. Uygulamanızı yazıp markete yüklemek için sadece yıllık $25 dolar ücretinizi ödemeniz yeterli! 

Markete yükleme sürecine kadar giden yol marifetli olmasına rağmen hiç de karmaşık değil. 

Eğer ki Android programlama işine girişme istiyorsanız, JAVA öğrenmelisiniz. Yeterince bilgi birikiminiz olduktan sonra zor aşamayı atlatmış olacaksınız.JAVA Nedir ?

Java 1995 yılında Sun Microsystems tarafından geliştirilmiş bir programlama dilidir. 2016 yılında 9 milyon geliştiricisi ile en popüler diller arasındadır.

write once, run anywhereyani“bir kere yaz, her yerde çalıştır” en meşhur sloganı olup bize JAVA’nın güçlü olduğunu gösteren en sağlam belgedir. Derlenen Java dosyası, Java Virtual Machine üzerinde çalıştığından her hangi bir platforma bağlı kalmaz.


Neden Android Programlama ?

Android Programlama’nın iyi işler çıkartılırsa çok kazançlı bir iş olduğunu bilmeyen yoktur. Yalan da değil. Teknolojinin bu kadar hızlı gelişmesiyle telefon gündelik hayatımızla her geçen gün daha da bütünleşmekle birlikte uygulama ihtiyacı doğuruyor. Yani insani ihtiyaçlarımıza uygun uygulamalar yapmak belki de sizi daha iyi noktalara taşıyabilir!

Bu makaleyi açıp Android Programlamayı araştırıyorsan hiç durma. Mobil programlama geleceği olan, önü açık ve kısmen ücretsiz bir platforum.  

Nereden başlıyorum ?


Android Stuido’yu tanıyalım

Android Studio, Android uygulamalarının geliştirildiği, üst seviye özelliklere sahip ve Google tarafından da önerilen resmi programlama aracıdır.

Android Studio, geliştiriciler için tasarlanmış bir uygulama olup yanında hızlı ve zengin bir emilatör bulundurmakta. Ayrıca farklı özellik ve sürümlere göre çoklu APK çıktısı sağlayabiliyor. İşte Android Studio’dan bir kaç kare;

Nasıl İndirilir ?

İnternet tarayıcınızdan buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Ama bu kadar değil. Android uygulama geliştirebilmek için bilgisayarınıza JDK (Java Development Kit) kurmalısınız. Onu da buradan kurabilirsiniz.

Artık hazırsın!

Bundan sonra yapman gereken bol bol araştırma yapmak ve kendini daha da ileriye taşımaya gayret etmek. Ayrıca kendine kurs ve kitap almanı da öneririm. Hızlı öğrenmene yardımcı olabilir. 

Bu zorlu ve sabır isteyen yolda emin adımlarla ilerleyeceğine inanıyorum. Sağlıcakla…


Android ve İOS sürümleri ve özellikleri hakkındaki iki farklı konumuzu da okuyabilirsin.


[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Sizin Tepkiniz Nedir?

süper süper
0
süper
bilgilendirici bilgilendirici
0
bilgilendirici
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
beğendim beğendim
0
beğendim
Düşündürücü Düşündürücü
0
Düşündürücü
Enes Algan
Ülkemizde son yıllarda gelişen yazılım ve teknoloji alanında kendini geliştirmek isteyen arkadaşlar için bu siteyi kurduk. Zamanla eğitim serilerimiz gelecektir. Takipte kalın...

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı