WordPress Kurulumu ve Klasik Editör Kullanma


WordPress kurulumu konusunda geçmeden öncelikle WordPress’i anlamamız gerekmektedir. WordPress, bir içerik yönetim sistemidir. Herhangi bir kodlama bilgisine sahip olmadan görsel editörler yardımıyla içeriklerinizi oluşturmaya ve sitenizi düzenleyemeye yardımcı olur. WordPress Nedir? Ne İşe Yarar? Neler Yapılır? adlı  yazımızda sizlere genel olarak bu bilgileri paylaşmaya çalışmıştık. WordPress hakkında pek bir bilgiye sahip değilseniz öncelikle bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bir web site kurma fikriniz varsa kodlama bilgisine sahip olmadan WordPress kurulumu yaparak bu fikrinizi gerçekleştirebilirsiniz. Peki web site kurma işlemi nasıl ilerliyor? Bir web site kurmak için öncelikle Domain ve Hosting’e ihtiyacınız vardır. İster WordPress ile sitenizi hazırlayın ister kendiniz kodlayın ister farklı bir alt yapı kullanın hiç fark etmez Domain ve Hosting olmadan web site kurulamaz ve her web site için zorunludur. Bu iki ürünün tedariğini sağladıktan sonra WordPress i kurarak sitenizi hazırlamaya yönetmeye başlayabilirsiniz. WordPress ise tamamen ücretsizdir ve wordpress.org üzerinden indirilmektedir. Aşağıdaki videoyu takip ederek WordPress i kurabilir ve sitenizi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

WordPress Klasik Editör’e Nasıl Geçilir?

Açık kaynaklı ve ücretsiz olarak dağıtılan WordPress, her zaman gelişen ve kendini güçlendiren bir platformdur. Yakın bir süreçte WordPress 5.0 güncellemesi ile yeni bir yazı editörüne kavuştu. Bu yazı editörü henüz kullanım kolaylığı açısından eski sürümüne göre biraz karmaşık geldiği için WordPress kullanıcıları tarafından tam olarak benimsenmedi. WordPress kurulumundan sonra sizde eğer sizde yazı editörünü değiştirmek isterseniz WordPress’in sunduğu ‘Klasik Editör’ eklentisi ile klasik yazı editöre geçiş yapabilirsiniz.

Bölüm başlıkları ve hangi sürede başladıkları:

1:00 WordPress Nasıl Kurulur?

6:50 WordPress Klasik Editör’e Nasıl Geçilir?

 

 

Not: WordPress kurulumu çok temel bir konudur. Önemli olan WordPress’i severek kullanmanız ve size sunduğunu özelliklerini öğrenmeye çalışmanız olacaktır. WordPress gerçekten eğlenerek kullanabileceğiniz bir hobiniz olabilir. İsterseniz  bir web tasarımcı olabilir, isterseniz de size yeni iş kapıları açabilir. Öğrenmeniz ve kendinizi geliştirebilirsiniz dileği ile..

Aklınıza takılan yerleri kodportali.com olarak bize yazı yorumlarından sorabilirsiniz. Kendinize iyi bakın.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Sizin Tepkiniz Nedir?

süper süper
7
süper
bilgilendirici bilgilendirici
14
bilgilendirici
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
beğendim beğendim
17
beğendim
Düşündürücü Düşündürücü
1
Düşündürücü
ismet Eroğlu
Bilgi paylaştıkça çoğalır misyonu ile çıktığım yolda bilgilerimi kodportali.com, Youtube ve Udemy'de sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Beni Youtube ve Udemy'de de takip edebilirsiniz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı