Cortana için Harika Yenilikler Önizleme Sürümünde Yayınlandı!


Teknoloji devi Microsoft, Windows 10 için güncellenmiş Cortana uygulamasının bir beta sürümünü yayımladı. Yeni deneyim, kullanıcıya doğal dil sorguları yazma veya konuşma yeteneği vermeyi amaçlayan yepyeni bir sohbet tabanlı kullanıcı arayüzü sunuyor.

Şirket, Windows 10 PC’lerde Cortana için yeni bir sohbet tabanlı UI test ediyor . Aslında geçtiğimiz ay ortaya çıkan yeni beta uygulaması geliştiriciler ve insider sürüm kullananlar için test edilmek üzere kullanımına sunuldu.

Bu yeni güncelleştirmeler, Microsoft’un Xbox One’ın giriş ekranının görünümünü ve birinin Cortana üzerinden konsolu nasıl kontrol edebileceğini açıklamasının ardından birkaç gün sonra geldi . Microsoft tarafından Dona Sarkar ve Brandon LeBlanc , ABD’de Windows Insiders için yeni Cortana deneyimini anlattı .

“Önceki sürümde sahip olduğunuz deneyimin tüm özellikleri henüz mevcut değil. Beta versiyon için, Microsoft Mağazasından Cortana’ya yapılan güncellemelerle zaman içerisinde daha fazla özellik eklemeyi planlıyoruz. Tarihsel olarak, kullanılabilecek birkaç beceri vardı. Henüz test aşamasında (Bing üzerinden cevaplar, uygulamaları açmak, asistan sohbetleri) ama bu artık beklenilen bir durumdadır. Yeni deneyimde sadece sınırlı becerileri  desteklenmektedir. Merak etmeyin önümüzdeki aylarda birçok yeteneği geri getirilmiş olacak.”

Cortana

Mevcut Cortana özelliklerinin çoğuna ek olarak, uygulama aynı zamanda Windows’ta açık ve koyu temaları, “Hey Cortana” sorguları için daha az müdahaleci bir ekranı, konuşma ve dil modellerini ve daha iyi bir performansı bizlere sunmaktadır.

Bu yeni özellik şu anda ABD’de sınırları için yayınlanmış olup daha sonra diğer bölgelerde de kullanıma açılacaktır.

Bu Cortana uygulaması, Windows 10’un en yeni Fast Ring önizlemesi olan build 18945‘de sunulmaktadır. Beklentiler doğrultusunda 2020’nin ilk yarısında tüm Windows 10 kullanıcıları ile buluşacaktır.

Bu haftanın başlarında, Microsoft bir blog yazısında , “Xbox’ta ses komutlarını destekleme ve konsol deneyimlerinden bulut tabanlı yardım deneyimlerine geçme” biçimini daha da geliştirdiğini söyledi. Şirkete göre bu, kullanıcıların artık kulaklıklarla Cortana ile konuşamayacağı anlamına geliyor. Ancak kullanıcılar, iOS, Android ve Windows’daki Cortana uygulaması aracılığıyla  Xbox One’ı çalıştırmak, sesi ayarlamak, oyun ve uygulamaları başlatmak, ekran görüntüleri yakalamak ve daha fazlasını yapmak için Xbox Skill’i kullanabilirler. ”

 

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz diğer yazılarımızıda buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Sizin Tepkiniz Nedir?

süper süper
3
süper
bilgilendirici bilgilendirici
2
bilgilendirici
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
beğendim beğendim
0
beğendim
Düşündürücü Düşündürücü
0
Düşündürücü

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı