Konsept Araçlar|Bell FCX-001 | Helikopter


Konsept araçlara karşı özel bir ilgi duyarım. Bu araç havada karada denizde ya da her ikisinde de gidebilir fark etmez. Konsept olsun yeter modundayımdır hep. Bell FCX-001 ise epeyce önceden tanıtılmıştı. Fakat ben şu an tanıtma kararı aldım çünkü aslında o zamanlar ortada bir web sitesi yoktu. Konsept araçları size bu şekilde tanıtmak istiyorum sırasıyla.

Bell Amerikan merkezli bir helikopter firmasıdır epey iyi ürünleri olan ve şimdiye kadar pek çok başarılı işe imza atmışlardır.FCX-001 Bell firmasının ilk konsept tecrübesiydi ve açık konuşmak gerekirse epeyce başarılı olmuşa benziyorlar. FCX-001 hibrit güç sistemi, yapay zeka, farklı uçuş durumlarına uyum sağlayabilen rotor kanatlar gibi bir çok önemli özelliğe sahip FCX-001 konsept hava aracını görünce dahi büyüleniyorsunuz. 3 boyutlu yol haritası da sunan bu helikopter adeta bir teknoloji harikası. Araçta olduğunu söylediğimiz yapay zeka tam anlamıyla bir otomatik pilot işlevi görmekle birlikte isterseniz yardımcı pilotunuz da olabiliyor. Araçta durumsal farkındalığı arttıran camlardan tutun da modüler yapıya sahip üzerindeki koltukları yer değiştirebileceğiniz ve sökebileceğiniz zemine kadar çok fazla detay var. Bell firması bu aracın tamamen otonom hava araçlarına giden yolda ilk adım olduğunu söylüyor. 8 kişi yolcu 1 kişi ise pilot olmak üzere toplam 9 kişiye kadar taşıyabilen bu araçta tavanda ki LED aydınlatmanın rengi ve parlaklığına kadar pek çok şey ayarlanabiliyor detayları siz düşünün artık. Araca ise aşağıdaki fotoğraflardan göz gezdirebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Sizin Tepkiniz Nedir?

süper süper
0
süper
bilgilendirici bilgilendirici
0
bilgilendirici
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
beğendim beğendim
0
beğendim
Düşündürücü Düşündürücü
0
Düşündürücü
Enes Algan
Ülkemizde son yıllarda gelişen yazılım ve teknoloji alanında kendini geliştirmek isteyen arkadaşlar için bu siteyi kurduk. Zamanla eğitim serilerimiz gelecektir. Takipte kalın...

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı