Epic Games Store’dan Steam’a Darbe


Epic Games Store, başarı rekorlarına doğru koşarken rakibi Steam’a darbeler indiriyor. Fiyat politikası olarak büyük beğeni toplayan Epic Games Store yoluna çok kararlı bir şekilde koyuldu. Türkiye için özel fiyatlandırma yapan firma oyuncuların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Her iki haftada bir adet oyunu ücretsiz olarak erişime açan platform gönüllerimizi kazanıyor. İşte platformların oyunlara karşı olan fiyat politikaları.

Steam vs Epic Games Store Fiyat

Geliştiricilerden alınan komisyonların düşmesi ile geliştiricilerin oyunculara yaptığı indirimler sayesinde piyasayı kasıp kavuracak. 

 


Metro : Exodus Olayı!

Metro Exodus, Steam ile ön sipariş için anlaşmıştı fakat Epic Games’in hamlesi ile bir anda Steam platformundan kaldırıldı. Oyunu sadece ön siparişten alanlar Steam platformundan oynayabilecek. Epic Games yeni platformu için bu denli büyük ihaleleri finanse ederek kullanıcıları kendi marketine yönlendirmeye çalışıyor. İşte müthiş bir strateji diye buna denir. Fakat kaldırıldığı günden bu yana Metro serisinin diğer oyunları Steam üzerinden kötü inceleme yağmuruna tutuldu. 

Metro oyunları grafiğiMetro oyunları grafiği 2

Bu kötü yorumların oyunlara yapılmadığı çok belliydi direkt şirketlere yapılıyordu eleştiriler. Oyunu Steam üzerinden edinmek isteyen kullanıcılara karşılık ekip henüz cevap vermedi. Geri adım atacaklar mı bunu zaman gösterecek. Metro Exodus ile ilgili yaptığımız inceleme ve sistem gereksinimlerini konusuna buraya tıklayarak gidebilirsiniz.


Epic Games Store Kur Farklarını Her Ülkeye Göre Ayarladı

Platform tam hızıyla devam ederken fiyat politikalarını iyice belirgin hale getirmek için çalışmalara devam eden ekip. Ülkelere göre fiyat farklarını düzenlemeleri için geliştiricilere yenilikler sundu. Örnek olarak ABD mağazasında 20 USD (106 TL) olan Hades isimli oyun Türkiye mağazasında 69 TL fiyata sahip. Tüm oyunları görmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.


Ubisoft İle Anlaşmalar Yapıldı

Oyun denilince akıllara gelen en önemli şirketlerden biri olan Ubisoft, geçtiğimiz günlerde Epic Games ile anlaşma masasına oturdu. Artık Division 2 oyununa kendi platformunda yer vereceklerini duyuran ekip kullanıcılarını bir kez daha güldürdü.


Genel Değerlendirme

Epic Games Store’un gümbür gümbür geldiğini hepimiz görebiliyoruz. Yaptıkları yatırımlar ve anlaşmalar ile Steam’a rakip olduğunu kanıtlayan firma aldığı düşük komisyonlarla indie geliştiricileri de etkilemiş durumda. 2019 yılında efsane oyunlarla karşımıza çıkacağını düşündüğümüz platform başarı basamaklarını bir bir tırmanıyor gibi gözüküyor. Şuan için muhteşem çıkışlar yapan ekip gelecek günlerde kullanıcılarına ne gibi sürprizler yapacak. 


Epic Games Store’un genel gelişimleri nasıl gidiyor lütfen fikirlerinizi bizlerle yorum bölümünden paylaşınız. Kodportali.com Ekibi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Sizin Tepkiniz Nedir?

süper süper
0
süper
bilgilendirici bilgilendirici
0
bilgilendirici
beğenmedim beğenmedim
1
beğenmedim
beğendim beğendim
0
beğendim
Düşündürücü Düşündürücü
0
Düşündürücü
Anıl Mısırlıoğlu
Yazılım Mühendisi

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı