Avengers: End Game – After Credit (Gizli Sahne)


İÇERİK UYARISI: Bu yazımız Avengers: End Game ‘den spoiler içerir. Eğer filmi halen izlemediyseniz bu yazımızı okumamanızı tavsiye ederiz.

 

After Credit Vardıda Biz Mi Görmedik?

2018 Nisan ayında Infinity War ‘un çıkması ile MCU evrenine adeta başka bir soluk gelmişdi ve herkes gözünü 2019 Nisan ayında çıkması planlanan Avengers: End Game filmine dikmişti. Ve yaklaşık 1 senelik bir bekleyişin ardından sonunda End Game vizyona girdi. Normalde bildiğiniz üzere Marvel şu ana kadar çekilmiş 21 filmin tamamında, filmlerin sonuna 2 adet after credit sahnesi koyuyordu. Biri film ile alakalı komik bir sahne, biri ise gelecekdeki filmlerle alakalı gizem yaratması için bir sahne koyuyordu. Fakat bu filmde ne kadar beklersek bekleyelim sonda herhangi bir sahne göremedik. Marvel, 22.filminde yani End Game ‘de sahne koymak yerine cast ‘dan sonra bir Marvel logosu ve arkada demir dövme sesi koydu. Yaklaşık 2, 3 saniye süren bu sese kimse anlam veremedi. Gelin biz size bu sesi açıklayalım.

Neydi O Ses?

Eğer tüm seriyi izlediyseniz, Tony Stark ‘ın ilk filminde yani Iron Man 1 ‘de mağarada ilk zırhı yaparken demiri dövdüğü bir sahne var. İşde End Game ‘in sonundaki o ses bu sahnede Tony Stark ‘ın demir döverken çıkardığı ses ile aynı ses. Peki neden böyle bir şey yaptılar? Bunun hakkında bir çok teori çıkdı bile. İşde size bazılarını sayalım.

(Bu linkdeki videonun ilk saniyelerindeki sesi dinlerseniz anlarsınız.)

 

Teori 1: Iron Man ‘i Anmak İçin

Bildiğiniz üzere Iron Man, End Game filminde taşları kullanarak hem kendisini hemde Thanos ‘u öldürdü. Marvel ‘ın çok sevilen bir kahramanının ölmesi bir çok hayranını üzmesine karşın, Marvel, Iron Man ‘i anmak için filmin sonuna gizli bir şekilde o sesi eklemiş olabilir.

 

Teori 2: Yeni Iron Man Geliyor

Filmde bir tek Iron Man ölmedi sonuçda Kaptan Amerika yaşlandı ve Black Widow ‘da öldü. Ama filmin sonunda onlar hakkında bir şey yokdu . Bu ses Tony Stark yerine yeni bir Iron Man ‘in gelebileceği teorisinide ortaya attı. Sonuçda zırhlar duruyor… Peki yeni Iron Man kimler olabilir?

İhtimal 1: Tony Stark ‘ın Kızı

Son filmde Tony Stark artık Avengers ‘ı bırakmış halde ormanda ailesi ile yaşayan bir insana dönüşmüşdü. Bir de kızı olmuşdu. Hatta filmin bir sahnesinde kızı, Stark ‘ın karısı için yaptığı Iron Man zırhının kaskını takıyordu. İlerki filmlerde kız büyüyüp babasının yerine yeni Iron Man olabilir, sonuçda babasının kızı…

İhtimal 2: Cenazedeki Gizemli Çocuk

Tony Stark öldüğünde cenazesinde tüm kahramanları, ailesini ve yakınlarını gördük. Bir de en arkalarda takım elbise giymiş üzgün, gizemli bir çocuk vardı. Bir çoğumuz içimizden bu çocukda kim dedik. Aslında o çocuğu daha önce gördük. Fakat ilk gördüğümüz zaman bu kadar büyük değildi, daha küçükdü. O çocuk Iron Man 3 filminde gördüğümüz Harley Keener ‘dı. Harley teknolojiden anlıyordu ve Iron Man 3 ‘de Iron Man ‘e yardım etmişdi. Hatta filmin sonunda Stark, çocuğa süpriz yapıp çocuğun garajını istediği şeylerle doldurmuşdu. Ayrıca cenazede görmemiz ikili arasındaki iletişimin uzun seneler boyunca kopmadığı anlamına geliyordu.

Şimdi Ne Olacak?

Sonuç olarak Marvel yine gizemli bir şekilde filmi bitirdi, şimdi herkesin gözü yazın çıkacak olan Spiderman: Far From Home filminde. Bizim düşüncemizde şudurki Tony Stark gibi zeki bir adam ölüceğini düşünüp bir şeyler yapmıştır, sadece bir video çekmişdi ve biz daha fazlasını yaptığını düşünüyoruz. Evet bu yazımızında burada sonuna geldik, eğer sizinde teorileriniz varsa, yorumlarda belirtebilirisiz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Sizin Tepkiniz Nedir?

süper süper
1
süper
bilgilendirici bilgilendirici
3
bilgilendirici
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
beğendim beğendim
0
beğendim
Düşündürücü Düşündürücü
0
Düşündürücü
Anıl Mısırlıoğlu
Yazılım Mühendisi

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı